Акумуляторні батареї для інверторів: основні характеристики, переваги та вибір

Сонячні електростанції в даний час широко використовуються в промисловості, сільському господарстві та побуті. Це обладнання використовує невичерпну енергію і дозволяє суттєво економити на оплаті послуг електромереж. Для забезпечення роботи потрібні акумуляторні батареї для інверторів.

Переваги

Станції такого типу виробляють постійний струм. Щоб перетворити його на змінний, необхідний прилад під назвою інвертор. Він дає можливість забезпечити подачу енергії для освітлювальної системи та живлення побутових приладів. Вибираючи інвертор для будинку, потрібно врахувати напругу, що видається сонячними панелями та тип приладу.

Проте вироблення електрики залежить від пори року, довжини світлового дня та висоти сонця над горизонтом. Щоб нагромадити потрібний запас, рекомендується встановити літієві акумулятори. Вони дозволяють сформувати систему, яка живитиме будинок електрикою протягом доби.

Ще однією перевагою батарей є можливість масштабування запасу ємності під величину енергоспоживання. Тобто можна максимально використати всю вироблену електроенергію, не втрачаючи її та збільшуючи ефект від застосування сонячної електростанції. Пристрої є ємними, надійними, безпечними, зберігають заряд тривалий час.

Вибір

Рекомендується створювати систему освітлення від сонячної електростанції за допомогою світлодіодних приладів, які створює компанія LEDSTER™. Тут можна знайти прожектори для освітлення виробничих, дитячих, спортивних майданчиків, системи для теплиць, оранжерей, тваринницьких ферм. Також є освітлювачі для магазинів, офісів, складів. Вони мають високу світловіддачу 140 лм/Вт, термін служби складає 50 тисяч годин.

При підборі акумуляторів насамперед враховується їхня ємність. Потрібно створити систему, яка забезпечить живлення об’єкта виходячи з кількості освітлювальних приладів та наявної техніки.

Найбільш оптимальними, ємними, довговічними акумуляторами для сонячних електростанцій є літій-іонні та гелеві пристрої. Вони мають високу ємність, довго зберігають заряд і не залежать від величини розряду. Найбільш сучасними варіантами вважаються літій-залізо-фосфатні акумулятори.

Також важлива чутливість до температури, особливо якщо пристрої розміщуються в приміщенні, що не опалюється. Важливо враховувати кількість заряду та розряду, воно впливає на довговічність пристроїв.